Jedyna szansa na skorzystanie z programu Rodzicielskie ABC PDF Drukuj Email
Środa, 01 Sierpień 2012 08:49

Zapraszamy wszystkie mamy

Polityka prorodzinna, w której zakres wchodzi zapewnienie kobietom w ciąży opieki medycznej, socjalnej i prawnej, jest jednym z zadań gminy określonych w ustawie o samorządzie gminnym z 9 marca 1990 roku. Opieka medyczna i edukacja kobiet ciężarnych stanowi warunek utrzymania matki i dziecka przy dobrym zdrowiu.
    Szkoły rodzenia powstały z myślą o przygotowaniu przyszłych rodziców do bezpiecznego przebiegu ciąży i porodu oraz do aktywnego pełnienia roli matki i ojca. Wołomin, w trosce o potrzeby przyszłych rodziców z terenu gminy, proponuje działania mające na celu zredukowanie lęku przed porodem i pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z ciążą i macierzyństwem. W 2012 roku Gmina Wołomin po raz pierwszy przyłączyła się do programu ?Rodzicielskie ABC?. Działanie skierowane jest do 60 rodzin spodziewających się dziecka, z czego do 10 rekomendowanych przez wołomiński Ośrodek Pomocy Społecznej. Z budżetu gminy na dofinansowanie akcji przeznaczono 18 tys. zł. Dla 50 rodzin będzie to dofinansowanie częściowe, natomiast rodzinom rekomendowanym przez OPS przysługuje dofinansowanie pełne.
Gmina Wołomin podpisała umowę z Małgorzatą Olszewską, właścicielką Szkoły Rodzenia PEREŁKA znajdującej się przy ul. Kościelnej 38 w Wołominie.
Udział w programie ?Rodzicielskie ABC? to niepowtarzalna szansa dla przyszłych matek i ich partnerów, którzy pragną cieszyć się świadomym i odpowiedzialnym rodzicielstwem.

    PEREŁKA to najstarsza szkoła rodzenia w Wołominie. Jak zapewnia Małgorzata Olszewska, miejsce to od lat doskonale spełnia swoje zadanie. Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przesz szkołę rodzenia pozwala uzupełnić wiedzę na temat ciąży i macierzyństwa oraz stanowi dopełnienie opieki sprawowanej przez lekarza. W szkole rodzenia każda przyszła matka znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania, spotka się z empatią osób prowadzących zajęcia, które, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, udzielą pomocy w każdej sytuacji związanej z narodzinami dziecka. Kontakt z innymi rodzicami umożliwi wymianę doświadczeń.


Zapisy telefoniczne od poniedziałku do soboty,w godz.

8:00 - 18:00
pod numerem tel. 604 300 271


 

Ładowanie systemu rejestracji internetowej
loading
Proszę czekać