Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych PDF Drukuj Email
Czwartek, 12 Maj 2016 13:58

12 maja to szczególny dzień – to święto bardzo ważnej części personelu każdej placówki medycznej. Pielęgniarki i położne to grupa zawodowa, bez której nie byłoby możliwe funkcjonowanie ani dużych szpitali, ani małych przychodni.
W naszym szpitalu kolejny raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w sympatycznej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas goście – Poseł na Sejm RP – Piotr Uściński, Wicestarosta – Adam Łossan,  Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego – Janusz Werczyński oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej - Dorota Jagodzińska-Piecychna. Nie zabrakło wyróżnień i nagród, były kwiaty, okolicznościowy tort, były też łzy wzruszenia…
Starosta Wołomiński wyróżnił nagrodą: Ewę Szokę – Kierownika Bloku Operacyjnego, Marzenę Sobczak - Zastępcę Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Elżbietę Tabak - Starszą Położną z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Halinę Zwierzchowską  - Starszą Pielęgniarkę z Oddziału Chorób Wewnętrznych II oraz Marię Skarżyńską - Starszą Pielęgniarkę z Przychodni Specjalistycznej.
Dyrektor szpitala – Andrzej Gruza podziękował pielęgniarkom i położnym za ich niezwykle ciężką i ważną pracę oraz wręczył przy tej okazji upominki i wyróżnienia 10 paniom: Wiesławie Sokołowskiej-Marchewce, Jolancie Sawickiej, Magdalenie Marczuk, Jolancie Kisielewskiej, Teresie Dymnet, Hannie Napiórkowskiej, Annie Kowalskiej, Irenie Jezierskiej, Ewie Wielgolaskiej oraz Elżbiecie Myśliwiec. Kierownik Przychodni Specjalistycznej – Małgorzata Skłodowska została wyróżniona nagrodą pieniężną za zaangażowanie w pracę w ramach pakietu onkologicznego.
Dwie kolejne pielęgniarki  - Lidia Dana (Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym) oraz Jolanta Mateńska (Oddział Chirurgiczny Ogólny) otrzymały oficjalne nominacje na stanowiska Pielęgniarki Oddziałowej.
Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa – Urszula Starużyk na koniec spotkania przybliżyła zebranym dane statystyczne dotyczące trudnej sytuacji zawodowej pielęgniarek.  Z danych dotyczących Szpitala Powiatowego w Wołominie wynika m.in., że zdecydowana większość zatrudnionych tu pielęgniarek jest w wieku między 46-60 lat.