E-usługi medyczne w Szpitalu Powiatowym w Wołominie PDF Drukuj Email
Wtorek, 06 Wrzesień 2016 13:50

Szpitalowi Powiatowemu w Wołominie przyznano 3 785 290,80 zł w ramach unijnego wsparcia na realizację projektu dotyczącego e-zdrowia.18 sierpnia 2016 roku, umowę podpisali wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Andrzej Gruza. Obecny był również starosta wołomiński Kazimierz Rakowski. Głównym celem wdrożenia systemu jest elektroniczny obieg dokumentacji medycznej, który ułatwi lekarzom dostęp do informacji o przebiegu leczenia. Pozwoli to na szybszą ocenę stanu zdrowia pacjenta i skróci czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych. Nowe rozwiązania przyspieszą wymianę danych z innymi placówkami. Modernizacja i rozbudowa systemu teleinformatycznego poprawi komunikację pacjentów z placówką, a także wewnętrzny przepływ informacji w szpitalu. Oprogramowania takie jak e-kadry i e-szkolenia usprawnią zarządzanie placówką oraz zasobami ludzkimi. Wpłynie to na optymalizację kosztów i usprawni kontrolę pracy personelu, a zarazem zwiększy się bezpieczeństwo danych gromadzonych w szpitalu. Partnerem projektu jest Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kobyłce.Nowa witryna internetowa umożliwi świadczenie ośmiu usług elektronicznych, m.in. e-rejestracji z powiadomieniami, e-kolejki, czyli elektronicznej listy oczekujących, a także wystawienie e-recepty. Planowane działania zakładają również szereg udogodnień dla osób niedowidzących, niewidomych i niesłyszących, dzięki usłudze e-tłumacz, pozwalającej na komunikację za pomocą języka migowego. Wprowadzony projekt niesie za sobą wiele udogodnień zarówno dla pacjentów jak i pracowników szpitala.