Zmodernizowany Trakt Porodowy PDF Drukuj Email
Wtorek, 11 Lipiec 2017 10:43

W dniu 28 czerwca 2017 r. uroczyście otworzono gruntownie zmodernizowany trakt porodowy naszego Szpitala. Obok specjalistycznych łóżek porodowych i stanowisk dla noworodków znajduje się kącik relaksacyjny z drabinką i piłką do ćwiczeń oraz system audio.  W ramach remontu stworzono cztery klimatyzowane sale porodowe, w tym jedną dla kobiet niepełnosprawnych. Pokoje porodowe zaprojektowane zostały tak, aby pacjentki mogły odbyć poród indywidualny lub rodzinny z wszelkimi możliwymi wygodami i pełnym poszanowaniem intymności. Pokojom porodowym towarzyszy nowoczesna sala cięć cesarskich, dostosowana do obowiązujących wymogów sanitarno-epidemiologicznych.Koszt inwestycji wyniósł 1.888.000 zł, z czego 1.298.000 zł otrzymaliśmy jako dotację z Powiatu Wołomińskiego. Pozostałe 590.000 zł to środki własne Szpitala.