Szpital w dobrych rękach PDF Drukuj
Piątek, 03 Luty 2012 14:55

W przedświąteczną środę, 21 grudnia Krzysztof Gawkowski - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego odwiedził Szpital Powiatowy w Wołominie. Jest to już kolejna wizyta w instytucjach zlokalizowanych na terenie powiatu, którego radny jest mieszkańcem. Gospodarska wizyta rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem Szpitala Robertem Mazurem i omówienia najpilniejszych potrzeb placówki. Podczas rozmowy przedstawiono sytuację finansową szpitala, plany na przyszłość oraz specyfikę poszczególnych oddziałów. Dyrektor podkreślił sukcesy 2011 r., do których można między innymi zaliczyć wprowadzenie usługi tłumacza języka migowego, utrzymanie tytułu ?Szpitala Przyjaznego

Dziecku?, czy zakupy nowego sprzętu medycznego.
Radny Gawkowski zauważył dobrą współpracę Szpitala z poszczególnymi gminami z terenu powiatu wołomińskiego, zaznaczając jednocześnie, że w roku 2011 największe wsparcie dla placówki przeznaczyła Gmina Wołomin i sięgało on 100 tys. złotych. Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego w postaci respiratora oraz pomp infuzyjnych dla Oddziału Neonatologii to bardzo ważna decyzja, która przysłuży się zapewne w ratowaniu wielu ludzkich żyć - podkreślał Gawkowski. W drugiej części wizyty radny odwiedził Oddziały Neurologii, Okulistyki i Pediatrii. Podczas rozmów z ordynatorami oraz personelem zapoznał się z najpilniejszymi potrzebami poszczególnych bloków, jednocześnie zaznaczając swoją wielką przychylność dla wsparcia finansowego w postaci remontów i zakupu sprzętu.
- Jestem przekonany, że wysoki poziom leczenia w dużym stopniu uzależniony jest od środków finansowych, które potrzebne są do sprawnego działania Szpitala. Ze swojej strony zrobię wszystko co w mojej mocy aby z jednej strony zapewnić możliwość wsparcia planowanych remontów oddziałów, a z drugiej zakupu potrzebnego sprzętu medycznego ? mówił Gawkowski. Na zakończenie wizyty omówiono kalendarz działań wspierających największą powiatową placówkę medyczną. Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że kolejną wizytę postara się złożyć jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku i przedstawić efekty prac związanych z organizowaniem ewentualnego wsparcia dla Szpitala. Dodał też, że nie ma wątpliwości, iż wołomiński Szpital jest w dobrych rękach i na pewno z takim kierownictwem będzie odnosił wiele sukcesów.
A.B.
Radny Sejmiku Krzysztof Gawkowski odwiedził trzy Oddziały Szpitala: Neurologii,