Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym PDF Drukuj

 

Ordynator
lek. Andrzej Dziubiński
specjalista neurolog


Dane kontaktowe:

 • Sekretariat 227633171
 • Gabinet ordynatora 227633258
 • Pokój lekarski oddział 227633174; 227633474
 • Dyżurka pielęgniarek 227633172

          e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Nasz Zespół:

 • Dr n. med. Małgorzata Zajda – specjalista neurolog
 • Lek. Marta Wojcieszek-Książek – w trakcie specjalizacji z neurologii
 • Lek. Anna Gogol – w trakcie specjalizacji z neurologii
 • Lek. Svitlana Drozd – w trakcie specjalizacji z neurologii
 • Lek. Daniel Pałka – w trakcie specjalizacji z neurologii

Konsultant EEG:

 • Lek. Wiesław Kowalewicz - specjalista neurolog, specjalista patomorfolog

Pielęgniarka Oddziałowa:

 • mgr Lidia Dana

Sekretariat

 • Irena Jagiełło
 • Hanna Kania

 

Zakres działalności medycznej i usługowej:

-kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób naczyniowych układu nerwowego – Oddział posiada salę intensywnego nadzoru neurologicznego, gdzie są przyjmowani chorzy w ostrej fazie udaru mózgu głównie celem leczenia trombolitycznego oraz chorzy neurologiczni wymagający natychmiastowej diagnostyki, nadzoru i intensywnej terapii.

Oddział wykonuje około 100 tromboliz rocznie, co oznacza, że około 15-20% naszych pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu jest leczonych za pomocą dożylnego wlewu alteplazy ( rtPA);

Współpracujemy z Klinikami Chirurgii Naczyniowej i Neurochirurgii renomowanych szpitali w Warszawie, co umożliwia komplementarne i całkowite zaopatrywanie pacjentów wymagających dalszego leczenia operacyjnego; Ponadto mamy możliwość konsultowania pacjentów interdyscyplinarnych z pełnym panelem specjalistów wszystkich dyscyplin medycznych.

Prowadzimy również diagnostykę i leczenie chorych:
- z pierwotnymi i przerzutowymi guzami układu nerwowego

- z padaczką,
- z ostrymi zespołami bólowymi głowy i kręgosłupa wtórnymi do dyskopatii lub innych patologii w obrębie kanału kręgowego

- z chorobami nerwowo- mięśniowymi.
- z parkinsonizmem i chorobami pozapiramidowymi,
- z zespołami otępiennymi,

-chorobami demielinizacyjnymi
-chorobami infekcyjnymi układu nerwowego

- z krwiakami  pourazowymi
Chorymi opiekuje się wyspecjalizowana kadra lekarska, rehabilitanci, psycholog i logopeda.
Rehabilitacja odbywa się przy łóżku chorego i w sali rehabilitacyjnej oddziału.

Opieka nad pacjentem po wypisie prowadzona jest w przyszpitalnej Poradni Neurologicznej, co umożliwia płynną kontynuację zainicjowanego w trakcie pobytu leczenia i stały nadzór lekarski nad chorym, modyfikację zaleceń i powtarzanie niezbędnych badań diagnostycznych.

Współpracujemy z Oddziałami Rehabilitacji Neurologicznej, co umożliwia nam przesyłanie bezpośrednio ze szpitala lub kierowanie po hospitalizacji chorych wymagających dalszego stacjonarnego usprawniania;

Oddział dysponuje własną  pracownią video EEG, Dopplera (badanie przepływów w tętnicach dogłowowych i wewnątrzczaszkowych), całodobowym dostępem do tomografii komputerowej na miejscu oraz salą rehabilitacyjną. Oddział posiada całodobowy dostęp do pełnego zakresu badań rezonansu magnetycznego (w tym angio- MR).

Oddział posiada wolne miejsca akredytacyjne do specjalizacji w dziedzinie neurologii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt. Mile widziani lekarze w trakcie rezydentury w zakresie neurologii.

Oddział spełnia standardy Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu.

Współpracuje z Polskim Towarzystwem Neurologicznym i Polskim Towarzystwem Udaru Mózgu.

 

W związku z otrzymaniem przez Oddział Neurologiczny w Wołominie programu lekowego w zakresie leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM), całkowicie refundowanego przez NFZ, od dnia 2018-04-01 serdecznie zapraszamy pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem tej choroby w każdy czwartek w godzinach 10.00 - 12.00 do Poradni Neurologicznej przyszpitalnej, gdzie odbywa się weryfikacja i kwalifikowanie pacjentów do w/w leczenia.

 

 

Ładowanie systemu rejestracji internetowej
loading
Proszę czekać